Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nietypowo zapomniana tabletka antykoncepcyjna

Witam, mam taki kłopot: w środę wieczorem rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, w czwartek zapomniałam wziąć tabletki, a w piątek wieczorem wzięłam kolejną nie zauważając zapomnianej z czwartku i 3 godziny później kochałam się z chłopakiem. Czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę? To 1 tydzień więc ryzyko jest, ale myślę, że może ta piątkowa tabletka zdążyła się wchłonąć przez te 3 godziny i może jednak nic się nie stanie? A, i jeszcze gdy zauważyłam, że nie wzięłam tej tabletki z czwartku, to z paniki wzięłam ją w sobotę rano, i normalnie następną w sobotę wieczorem, czy muszę sięgnąć po antykoncepcję "PO"? Proszę o pomoc!  

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Niestety jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki wynosi więcej niż 12 godzin, to nie można przez najbliższe 7-9 dni liczyć na skuteczną ochronę antykoncepcyjną.
Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest realne wobec tego może być konieczne sięgnięcie po antykoncepcję awaryjną.
Jeśli natomiast nie była stosowana antykoncepcja "po stosunku" to przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy