Zapomniana 9 tabletka - co teraz?

Mam 24 lata i od 3 lat bez przerwy stosuję tabletki antykoncepcyjne M***. Tabletki przyjmuję stale o godz.21. W sobotę zgodnie z godziną wzięłam ósmą z opakowania tabletkę ale w niedziele wieczorem zapomniałam o przyjęciu kolejnej tabletki:( Dopiero dziś (czyli w poniedziałek) rano o godz.6 przypomniałam sobie i wzięłam tę zapomnianą tabletkę (czyli po jakichś 9 godzinach). Dodam iż w niedziele koło południa kochałam się z chłopakiem.. Czy istnieje duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zmieściła się Pani w oknie 12 godzin, które jest dopuszczalne przy tabletkach dwuskładnikowych. Nie ma więc zwiększonego ryzyka zajścia w ciążę. Tym bardziej, że do nieregularności doszło w drugim tygodniu zażywania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!