Pominęłam tabletkę antykoncepcyjną - co robić?

Mam pytanie. Tabletki Y*** biorę od ok. 2 lat i nigdy nie zdażyło mi się zapomnieć, aż do teraz, tzn. wydaje mi się, że zapomniałam przyjąć tabletki w piątek. W tym czasie doszło do stosunku, w sobotę zaś przyjęłam tabletkę przeznaczoną na piątek, a w niedziele z nerwów wzięłam tabletkę z soboty i prawidłowo z niedzieli (dwie na raz), a w poniedziałek chcę brać już normalnie. Były to tabletki z 1. tygodnia brania, dokładnie 3.,4.,5. Moje pytanie jest nastepujące -  jak duże ryzyko jest, że jestem w ciąży? Nie mogę udać się do lekarza, ponieważ przebywa na urlopie. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Pominięcie jednej tabletki obniża skutecznośc antykoncepcji. W przypadku pierwszego tygodnia należy niezwłocznie przyjąć pominiętą tabletkę, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch jednocześnie. Dodatkowo przez 7 dni należy stosować inne metody antykoncepcji. Ponadto, jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających zapomnianą tabletkę doszło do kontaktów seksualnych, istnieje możliwość ciąży.