Czy jest możliwość zajścia w ciążę bądź będzie potrzebna tabletka 72 po?

Witam, w poniedziałek rozpoczęłam nowy blister tabletek microgynon 21, w sobotę tabletkę wzięłam o godzinie 22 zaś w niedziele zapomniałam wziąć tabletki o godzinie 21 i współżyłam z mężem bez dodatkowego zabezpieczenia (ok. 15 godzin po wzięciu tabletki w sobotę), w poniedziałek wzięłam 2 tabletki na raz o godzinie 21. Czy jest możliwość zajścia w ciążę bądź będzie potrzebna tabletka 72 po, czy kontynuować tabletki z blistra bez martwienia się? Dziękuję oraz pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli mija więcej niż 12 godzin od wyznaczonego czasu przyjęcia kolejnej tabletki, ochrona może nie być zachowana, szczególnie jeśli to był 1 tydzień od zaczęcia blistra. W takim wypadku powinna Pani stosować dodatkową ochronę w ciągu kolejnych 7 dni. Jeżeli był to 2 i kolejny tydzień od zaczęcia blistra, stosowanie dodatkowej ochrony nie jest wymagane. Jeżeli podczas przerwy nie pojawi się krwawienie z odstawienia, należy uwzględnić możliwość zajścia w ciążę i wykonać test ciążowy.