Odstawienie tabletek a seks bez zabezpieczeń - jak to jest?

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez miesiąc i zaczęłam już kolejny blister, jednak jedna tabletka z pierwszego tygodnia (niedzielna) zawieruszyła mi się gdzieś, nie miałam możliwości szybkiego kupna kolejnego opakowania i postanowiłam, że odstawię, po czym po jakimś czasie zacznę brać znowu. Jednak problem w tym, że ostatnia tabletkę wzięłam w sobotę, a w nocy z soboty na niedziele odbyłam stosunek bez jakichkolwiek innych zabezpieczeń. Czy jest w takim razie ryzyko zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnią tabletkę wzięła Pani w sobotę, natomiast do stosunku doszło w ciągu 24 następnych godzin jak najbardziej istnieje szansa, iż mogło dojść do zapłodnienia. Proszę bowiem pamiętać, że zapomniana tabletka/odstawienie blistra zdecydowanie zmniejsza skuteczność antykoncepcji. Przed rozpoczęciem kolejnego blistra proszę wykonać zatem test ciążowy, by wykluczyć ciążę.