Brałam antybiotyk, odbyłam stosunek bez zabezpieczeń - czy mogę być w ciąży?

We wtorek 25.01. wieczorem wzięłam pierwszą tabletkę antybiotyku, a ostatnią w środę 2.02. rano. Od poniedziałku 24.01. miałam tyg. przerwę odstawienną, a po niej dalej zaczęłam je brać. 6.02. odbyłam stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Antybiotyki to grupa leków przeciwbakteryjnych, które w większości wpływają na skuteczność antykoncepcji, zmniejszając ją. Oznacza to, że w czasie stosowania antybiotyku, jak i 7 dni po zakończeniu przyjmowania leku należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Ponieważ zatem doszło do stosunku płciowego bez zastosowania metod dodatkowych, ryzyko ciąży istnieje. Proszę zatem wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego blistra tabletek.