Stosowanie antykoncepcji hormonalnej i antybiotyku po stosunku

Stosuje antykoncepcje hormonalną,w poniedziałek odbyłam stosunek a od wtorku biorę antybiotyk który osłabia działanie tych tabletek hormonalnych,oczywistą rzeczą jest dla mnie że mam stosować dodatkowe zabezpieczenie ale czy ten stosunek z poniedziałku jest bezpieczny tzn czy mogła być zmniejszona ochrona jeśli po stosunku 7 godzin wziełam pierwsza tabletkę antybiotyku

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do obaw. Proszę jedynie kontynuować stosowanie dodatkowej metody zabezpieczenia.