3-dniowe opóźnienie po okresie w braniu antykoncepcji - co zrobić?

Witam. Moja kobieta po zakończeniu okresu (zaczął się wtorek, koniec w sobotę) zawsze w sobotę już brała tabletkę. Niestety przez zbieg okoliczności nie ma tabletek, dopiero będzie je miała w poniedziałek. I tu pytania. Czy coś się stanie jeśli ona zacznie brać od poniedziałku? Wpłynie to na jakość antykoncepcji czy też przesunięcie okresu? Jak zacząć je brać - 1. tabletkę, 2 jednocześnie, 3 od razu? Mówię o zażyciu w poniedziałek.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli Twoja partnerka kontynuuje antykoncepcję hormonalną, to rozpoczęcie nowego blistra musi mieć miejsce w pierwszym dniu krwawienia. Jeżeli nie macie możliwości zdobycia recepty na tabletki, w danym cyklu radziłabym je odstawić. Rozpoczęcie nowego opakowania w trzecim dniu cyklu nie zapewni pełnej ochrony antykoncepcyjnej i niezbędne będzie stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia, aż do następnej miesiączki.
Przyjęcie 3 tabletek naraz jest wysoce niewskazane ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, podczas gdy działanie antykoncepcyjne i tak nie będzie uaktywnione.

Pozdrawiam