Pominęłam jeden listek tabletek antykoncepcyjnych. Kiedy je zacząć brać na nowo?

Witam. Przez 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Ostatni listek wzięłam do końca, 21 tabletek. Miałam normalną 7-dniową przerwę w trakcie której wystąpiło krwawienie. W wyniku pewnych okoliczności nie zaczęłam brać kolejnego listka. Jestem właśnie w trakcie pierwszych dni po odstawieniu tabletek, ale chciałabym zacząć brać je na nowo. Czy w takim razie mogę wziąć pierwszą tabletkę z nowego listka już przy pierwszej normalnej miesiączce, która teraz nastąpi? Czy powinnam zrobić większą przerwę, np. 2, 3 miesiące?

Redakcja abcZdrowie

W przypadku powrotu do doustnej hormonalnej antykoncepcji pierwszą tabletkę przyjmuje się w pierwszym dniu miesiączki. Nie ma potrzeby robienia kilkumiesięcznej przerwy. Może Pani rozpocząć przyjmowanie preparatu już w pierwszym dniu najbliższej miesiączki. Decyzję o czasie włączenia preparatu pozostawiam Pani, w zależności od potrzeby stosowania metody antykoncepcyjnej.