Zapomniana tabletka - co mam robić dalej?

Wczoraj zapomniałam wziąć 16 tabletkę z opakowania. Zorientowałam się  dopiero rano i wzięłam pominiętą tabletkę po 12godzinach i 15 minutach od normalnej pory brania. Z tym że dzień wcześniej wzięłam tabletkę godzinę później niż zwykle, czyli przyjęcie zapomnianej tabletki nastąpiło po 11h. Co robić, czy możliwe jest zajście w ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki z trzeciego tygodnia są dwa wyjścia. Jednym z nich jest jak najszybsze przyjęcie pominiętej tabletki a kolejnych o stałej porze. Należy zrezygnować z 7 dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie tabletek.
Pozdrawiam