Zapomniana tabletka antykoncepcyjna a jej wchłanianie

Witam serdecznie. Mój problem dotyczy zapomnianej tabletki, zawsz biorę o 22, jednak teraz w sobote zapomnialam jej i wzięłam dopiero w niedzielę przed 8 rano, na internecie przeczytałam, że tabletka wchłania się do przewodu pokarmowego jakieś 3 do 4 godzin, tak więc czy wzięcie zapomnianej tabletki przekroczyło dopuszczalne 12 godzin czy nie. Bardzo proszę o szybka odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Producenci tabletek antykoncepcyjnych podają, że jeśli kobieta ZAŻYJE tabletkę z opóźnieniem nie dłuższym niż 12 godzin, to skuteczność antykoncepcyjna środka jest zachowana. Czas wchłaniania preparatu w przewodzie pokarmowym jest wzięty pod uwagę, tak więc nie musi się Pani niepokoić.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty