Zapomniana tabletka antykoncepcyjna a jej wchłanianie

Witam serdecznie. Mój problem dotyczy zapomnianej tabletki, zawsz biorę o 22, jednak teraz w sobote zapomnialam jej i wzięłam dopiero w niedzielę przed 8 rano, na internecie przeczytałam, że tabletka wchłania się do przewodu pokarmowego jakieś 3 do 4 godzin, tak więc czy wzięcie zapomnianej tabletki przekroczyło dopuszczalne 12 godzin czy nie. Bardzo proszę o szybka odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producenci tabletek antykoncepcyjnych podają, że jeśli kobieta ZAŻYJE tabletkę z opóźnieniem nie dłuższym niż 12 godzin, to skuteczność antykoncepcyjna środka jest zachowana. Czas wchłaniania preparatu w przewodzie pokarmowym jest wzięty pod uwagę, tak więc nie musi się Pani niepokoić.

Pozdrawiam!