Czym spowodowane może być plamienie zamiast okresu?

Witam, 4 dni temu powinnam dostać okres, od 2 dni mam dziwne plamienie, na początku brązowawe teraz jest trochę więcej krwi (coś jakby okres, ale już końcówka). Zrobiłam 2 testy ciążowe - oba wyniki negatywne. Czym może być spowodowany ten "dziwny" okres? Czy te objawy mogą sugerować jakąś poważną chorobę?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie musi być objawem żadnych dolegliwości. Plamienia występują czasem przy osłabieniu, infekcji oraz w wielu innych sytuacjach. Jeżeli testy ciążowe wykonywane
były po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia to ciążę możemy wykluczyć.

Proszę poobserwować się w trakcie najbliższego cyklu. Jeżeli w przyszłym miesiącu sytuacja się powtórzy lub wystąpią krwawienia międzymiesiączkowe wskazana będzie wizyta u ginekologa, który zleci Pani badania hormonalne. Skąpe miesiączki są bowiem częstym objawem zaburzeń hormonalnych.

Pozdrawiam