Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brunatne plamienie pod koniec okresu a ciąża

Przedostatnią miałam 16.08.11. Miesiączka przebiegła normalnie, tak jak zawsze. Była dość obfita, występowały silne bóle brzuch. Jak zawsze przy każdej miesiączce. Ostatnio miałam okres 12.09.11.Trwał tak jakby 6 dni. Kochałam się z moim chłopakiem 25.08.11 (10 dzień cyklu), 02.09.11 (18 dzień cyklu) i 10.09.11 (26 dzień cyklu). Przed okresem tydzień przed bolały mnie piersi, jak przed każdym okresem. Ból brzucha przyszedł pierwszego dnia. Cykl trwał 28 dni. Pierwszy dzień okresu, czyli 12.09 , był dziwny. Miałam nawet silny ból brzucha. Wystąpiło skąpe krwawienie, plamienie. Kolejne dwa dni, 13.09 i 14.09, miałam dość obfite. I oczywiście bolał mnie brzuch. Kolejne 3 dni były bardzo dziwne. Czwartego dnia rano na podpasce już nic nie miałam. Dopiero później pokazała się krew. Skąpo, ale była. A dzień piąty i szósty były bardzo skąpe, zaniepokoiłam się. Czy po obfitych dniach może pod koniec miesiączki występować takie brunatne plamienie? Dodam, że wcześniej miałam obfite okresy. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Używamy prezerwatyw. Zakładane są one przed stosunkiem. Ja z moim chłopakiem jesteśmy bardzo uważni. Zawsze oglądamy prezerwatywę czy jest cała i w ogóle. Na koniec stosunku zawsze jest cała. Nigdy we mnie nie kończył. Czy jest możliwość, że zaszłam w tą ciążę? Jakoś boje się zrobić test, mimo, że nie mam żadnych objawów ciąży. Czasami tylko bolą mnie jajniki. I żołądek. Ale sądzę, że żołądek boli mnie od zażywania tabletek przeciwbólowych (Ibuprom, 3 tabletki na dzień). Chciałam jeszcze zadać pytanie. Czy po okresie może występować żółty śluz? Bo u mnie taki wystąpił przez dwa dni.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Z Pani opisu wynika, że wszystkie zbliżenia były prawidłowo zabezpieczone, dlatego ryzyko ciąży jest znikome. Jeśli mimo wszystko obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia warto przekonać się do wykonania testu ciążowego.

Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie musi być wczesnym objawem ciąży. Takie sytuacje mają również miejsce w trakcie stosowania diety, wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, podczas wakacji (zmiana klimatu).

Brunatne plamienia są często obserwowaną wydzieliną pod koniec miesiączki. To samo tyczy się żółtych czy pomarańczowych plamień, które świadczą o domieszce krwi, charakterystycznej dla kończącej się menstruacji.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy