Kiedy powinnam powtórzyć test, żeby mieć pewność?

5 dni temu powinnam dostać miesiączkę, zrobiłam test i wyszedł pozytywny:) Boję się, że to może fałszywe, bo boli mnie brzuch kilka razy dziennie, tak jak przed miesiączką. Kiedy powinnam powtórzyć test?

Witam serdecznie!
W pierwszych tygodniach ciąży mogą występować bóle podbrzusza podobne do menstruacyjnych. Niektóre pacjentki mają także plamienia w dniach przewidywanych miesiączek, co nie oznacza, że ciąży nie ma lub rozwija się nieprawidłowo.
Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki po 14 dniach od daty zbliżenia. Jeżeli obawia się Pani, że wynik mógł wyjść fałszywie dodatni, proponowałabym oznaczyć poziom hormonu beta HCG we krwi, który daje 100% wiarygodny wynik.
Pozdrawiam