Czy mogło tak szybko dojść do zapłodnienia?

Witam,
mam takie troszkę dziwne pytanie. Czy jest to możliwe, że jeśli dnia 7 lipca uprawiałam stosunek, a dnia 17 lipca test ciążowy już pokazał mi, iż jestem w ciąży? Tak szybko? Czy musiało dojść do zapłodnienia wcześniej?
Robiłam test elektroniczny i wykazał mi, że jestem w ciąży 1-2 tygodnie. Jest to dla mnie bardzo ważne, czy tak szybko doszło do zapłodnienia, czy do zapłodnienia musiało dojść wcześniej oraz czy test się nie myli.
Dziękuję bardzo za pomoc.

Witam serdecznie!

Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia. Oczywiście w niektórych przypadkach testy dają pozytywny wynik o kilka dni wcześniej, choć takie postępowanie nie zawsze ma sens. Znacznie dokładniejsze wyniki daje oznaczony w surowicy krwi poziom beta HCG. Jest to bardzo czuła metoda wykrywania ciąży, która oprócz szybkich i 100% pewnych wyników (już 8-9 dni od zbliżenia) umożliwia ocenę tygodnia ciąży.

W opisanej przez Panią sytuacji trudno jest jednoznacznie ustalić, czy stężenie hormonu w moczu było tak bardzo wysokie, że oznaczyło je już po 10 dniach, czy może do zapłodnienia doszło wcześniej. Warto przeanalizować swoje cykle i zobaczyć, kiedy miała miejsce owulacja. Niezależnie od wszystkiego zachęcam do wykonania testu z krwi, które można wykonać w większości przychodni.

Pozdrawiam