Czy doszło do zapłodnienia podczas pettingu?

Witam! Bardzo proszę o sensowną i fachową odpowiedź. Mianowicie zastanawiam się, czy przypadkiem nie jestem w ciąży. :( Podczas uprawiania z chłopakiem pettingu on delikatnie wsunął penisa do mojej pochwy, nie doszło do wytrysku, ale obawiam się, że wydzielił się ten tzw. preejakulat. Tu moje pytanie, czy on zawiera plemniki zdolne do zapłodnienia? Zrobiłam 2 testy ciążowe, pierwszy test tydzień po pettingu i drugi 13 dni po pettingu. Oba wyszły negatywnie. Był to test płytkowy. Dodam jeszcze. że dostałam co prawda okres (mam nieregularne cykle), który zawierał małe ilości skrzepów. Martwię się mimo to, czy nie jestem w ciąży. Proszę o pomoc! Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Nie ma jednoznacznych wyników badań na temat obecności plemników zdolnych do zapłodnienia w płynie preejakulacyjnym. Zdecydowana większość twierdzi jednak, iż możliwe jest wykrycie pojedynczych plemników w końcowej fazie pobudzenia. Z tego też względu zalecane jest zakładanie prezerwatywy na samym początku zbliżenia, tuż po osiągnięciu wzwodu a nie, jak to jest często praktykowane w fazie największego podniecenia, tuż przed ejakulacją.
W przedstawionym przypadku zabrakło informacji na temat dnia cyklu, w którym doszło do zbliżenia oraz średnich długości Pani cykli, co umożliwiłoby określenie, czy do zbliżenia doszło w trakcie dni płodnych.
W obecnej sytuacji, jeśli chce Pani potwierdzić. wykluczyć ciążę, konieczne jest wykonanie testu ciążowego. Niestety, wykonane przez Panią do tej pory są niemiarodajne. Przyjmuje się, że wiarygodne (ok 98% skuteczność) wyniki uzyskuje się po 14 dniach od zbliżenia. Oba wykonane przez Panią testy wykonane były zatem za wcześnie i mogły dać wynik fałszywie ujemny. W obecnej sytuacji warto powtórzyć test ciążowy z moczu (minęło już 14 dni) lub oznaczyć poziom betaHCG w surowicy krwi (tzw test z krwi).
Obecność skrzepów nie jest patognomoniczna dla ciąży i nie należy interpretować ich jako jej objaw.
Pozdrawiam