Czy mogło dojść do zapłodnienia mimo nałożenia prezerwatywy?

Witam, mój chłopak miał wytrysk w papier toaletowy, wszystko co zostało wytarł. Potem po jakiś 5-10 minutach wszedł we mnie tylko raz, nie kochaliśmy się. Przed tym oczywiście założył prezerwatywę. Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę?

Witam serdecznie! Plemniki, w niesprzyjających warunkach, obumierają w przeciągu kilkunastu minut. Po tym czasie nie są zdolne do zapłodnienia. Dodatkowo jak sama Pani wspomina, zdecydowali się Państwo na skorzystanie z prezerwatywy. Jeżeli ta założona była prawidłowo, to ryzyko ciąży wydaje się być znikome. Dla pewności, może Pani wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni od zbliżenia. Pozdrawiam