Ryzyko zapłodnienia po źle założonej prezerwatywie

Witam,

wczoraj kochałem sie z dziewczyną i miała 9 dzień od zakończenia krwawienia. Kochaliśmy się z prezerwatywą, ale przed włożeniem członka nie tą stroną założyłem gumkę i chyba miałem trochę wydzieliny, jakieś małe ilości, potem założyłem już normalnie tą samą prezerwatywę poprawnie. Czy te małe ilości wydzieliny mogą spowodować zapłodnienie? Dziewczyna odstawiła tabletki z końcem zeszłego cyklu, teraz ze strachu wzięła trzy po stosunku i dziś chce wziąć jeszcze dwie, bo czytałem kiedyś, że około 3,4 tabletek anty są podobnie skuteczne co tabletka "po". Czy jest w ogóle możliwość zapłodnienia, czy miałbym ogromnego pecha? Tak jak już mówiłem, trochę wydzieliny na tej prezerwatywie było jak wszedłem w nią, ale znikome ilości. Wiem, że powinienem założyć drugą i tę wyrzucić, ale już tego nie cofnę. Dziewczyna brała wcześniej tabletki ponad dwa lata. Teoretycznie to był chyba płodny dzień okresu, chyba z 4 dni przed owulacją. Boimy sie i dlatego wzięła te 3 tabletki anty. Proszę o odpowiedź, chcemy się trochę uspokoić.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie, w opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. W preejakulacie mogą znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia, ale ilość materiału, jaki pozostał na prezerwatywie był nieistotny. Po drugie, nie wiemy czy do zbliżenia doszło na początku trwania dni płodnych, czy jeszcze były to dni niepłodne. Pierwsze cykle po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej mogą być nieregularne, zwykle ulegają wydłużeniu przesuwając tym samym owulację. Przyjmowanie tabletek niezgodne z zaleceniami producenta może z kolei doprowadzić do zaburzeń cyklu. Osobiście nie widzę wskazań do stosowania antykoncepcji alarmowej. Pozdrawiam