Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosunek po wytrysku - czy mogło dojść do zapłodnienia?

Za ok. 2 dni powinnam spodziewać się miesiączki (zatem dni niepłodne), aczkolwiek nie odczuwam bólu piersi, który często mi towarzyszył przed okresem. Dziś kochałam się z moim partnerem i przez tęsknotę oraz emocje temu towarzyszące oboje nie pomyśleliśmy i ok. 15 minut po jego wytrysku na zewnątrz rozpoczęliśmy stosunek. To było bardzo nieodpowiedzialne, ale emocje wzięły górę. Nie doszedł ani nie wytrysną po raz kolejny.

Czy powinnam się obawiać i starać o tabletkę po stosunku?

KOBIETA ponad rok temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Witam serdecznie!
W czasie powtórnej penetracji może dojść do przeniesienia plemników z poprzedniego zbliżenia. Dodatkowo, przed wytryskiem wydzielany jest preejakulat, który zawiera dodatkowe ilości plemników zdolnych do zapłodnienia. Ryzyko ciąży nie jest jednak tak wysokie jak przy wytrysku dopochwowym.
Ze względu na czas zbliżenia ryzyko jest jednak praktycznie równe zero. Jeżeli do tej pory Pani miesiączki były regularne, to do stosunki doszło w dni niepłodne. Z tego też powodu uważam, że nie ma potrzeby przyjmowania tabletki 72 godz. po. Tabletka niesie za sobą ryzyko wystąpienia wielu działań niepożądanych, dlatego też przed jej zastosowaniem konieczne jest rozważenia jej przyjęcia.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy