Czy w wyniku tego stosunku mogło dojść do zapłodnienia?

Witam, niestety doszło do stosunku bez zabezpieczenia ale bez wytrysku w środku i miałam dni płodne ostatania miesiączkę miałam 24 sierpnia mój cykl to 31 dni mniej więcej, czy mogłam zajść w ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno to ocenić – niestety będzie Pani musiała wykonać test ciążowy, który wykrywa w moczu hormon beta hCG. Stosunek płciowy bez zabezpieczenia zawsze wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zapłodnienia – zwłaszcza w dni płodne. Brak wytrysku nie jest gwarantem braku ryzyka, ponieważ wskutek silnego podniecenia bądź bezpośrednio przed wytryskiem może wydzielać się tzw. preejakulat.

Jest to płyn, który ma funkcję wspomagającą m.in. transport plemników i mogą się w nim znaleźć żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Oczywiście nie zdarza się to często, niemniej należy mieć to na uwadze, ponieważ stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.