Czy w wyniku takiego zbliżenia w w owulację była duża szansa na ciążę?

Czy gdy miałam owulacje i mój partner wykonał 3 pchnięcia- trwało go 5 sekund, bez zabezpieczenia jak duże są szanse na ciąze?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie sposób ocenić precyzyjnie ryzyka zapłodnienia w tym wypadku.

Proszę jednak pamiętać, że czas trwania stosunku seksualnego nie ma większego znaczenia. W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko ciąży może występować tylko w przypadku pojawienia się preejakulatu, czyli płynu, który czasami zawiera żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki. Choć są to rzadkie sytuacje, to nie sposób ich ignorować.

O preejakulacie przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Warto także wiedzieć, że każde zbliżenie podczas owulacji obarczonej jest podwyższonym ryzykiem zapłodnienia, stąd zwłaszcza w czasie jajeczkowania i podczas dni płodnych należy pamiętać o zabezpieczeniu.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym antykoncepcji: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.