Jak duże jest ryzyko ciąży e przypadku takiego zbliżenia?

Ryzyko zapłodnienia przy chwilowym włożeniu członka Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy włożeniu i natychmiastowym zabraniu członka z pochwy, członek był włożony z 1 maks 2 cm. Nie było żadnego pchnięcia, po prostu taki szybki ruch 1 sekundowy. Jestem dziewicą i nie mam prawie w ogóle rozciągniętej pochwy, nie wiem czy ma to znaczenie, członek nie był włożony wewnątrz, poczułam tylko że mnie zabolało i od razu odskoczyłam, nie miałam jeszcze 'pierwszego razu'. Jeszcze przed tym wydarzeniem członek był w mojej ślinić, nie wiem czy zmieszała się z preejakulatem czy nie, wiem że jest taka możliwość tylko. Po kilku minutach oddałam mocz, również nie wiem czy ma to znaczenie, i umyłam pochwe zewnątrz i trochę wewnątrz wodą z płynem do kąpieli. Korzystam z aplikacji FLO i pokazała mi że byłam dzień przed owulacją, czyli były dni płodne. Proszę o pomoc.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno ocenić jednoznacznie ryzyko zapłodnienia, choć raczej jest bliskie zera. Czas trwania stosunku oraz Pani dziewictwo niestety nie są gwarantem bezpieczeństwa w takiej sytuacji, natomiast ryzyko jest znikome z uwagi na fakt braku ejakulacji. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw, natomiast na przyszłość sugeruję, by zadbali Państwo o odpowiednią metodę antykoncepcji, która wyeliminuje wszelkie obawy. Być może przydatny okaże się ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.