Czy są spore szanse na ciążę?

Witam, liczę na rozwianie wątpliwości. Dnia 2 oraz 4 grudnia czyli 15 i 17 dziś cyklu, uprawiałam seks z chłopakiem, mianowicie wyglądało to w obu przypadkach tak samo, na niespełna pół minuty czy 20 sekund chłopak włożył do pochwy aby nawilżyć prezerwatywę, zaczął stymulował, to tyle, sprawdziliśmy czy wszystko jest z gumką okej i wszystko było okej, następnie przeszliśmy do analu. Moje pytanie brzmi czy w trakcie tego czasu kiedy chłopak był w pochwie była jakaś szansa na uwolnienie się preejakulatu, czy są jakiekolwiek szanse na niechcianą ciążę. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie sposób w tej sytuacji ocenić ryzyka ciąży, natomiast czysto hipotetycznie – nie można wykluczyć zapłodnienia. Jeżeli tego typu zbliżenia miały miejsce w czasie dni płodnych (czyli nie tylko podczas owulacji), to ryzyko to znacznie się zwiększa. Proszę pamiętać, że każde zbliżenie bez prezerwatywy jest wówczas ryzykowne. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Co do preejakulatu to trudno powiedzieć, czy stanowi dla Państwa zagrożenie. Płyn ten służy do nawilżenia cewki moczowej i ułatwienia wędrówki plemnikom do komórki jajowej. Zazwyczaj wydziela się w chwilach silnego podniecenia – tuż przed szczytowaniem lub wcześniej, gdy gra wstępna trwa długo. Jednak zarówno ilość oraz w ogóle pojawienie się płynu preejakulacyjnego to kwestia osobnicza, więc nie sposób odpowiedzieć na pytanie, czy u Pani partnera on się pojawił. Jeśli tak, to proszę pamiętać, że mogą znajdować się w nim plemniki zdolne do zapłodnienia.

O preejakulacie przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.