Jakie jest ryzyko ciąży u mojej partnerki po tym zbliżeniu?

Witam dzisiaj uprawiałem sex z partnerką w prezerwatywie. Ona miała dni płodne. Skończyłem poza nią ale boję się że przed stosunkiem trochę płynu preejakulacyjnego przedostało się na prezerwatywę (dołożyłem ją ze złej strony na początku) jakie jest ryzyko ciąży.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

istnieje hipotetyczne ryzyko zapłodnienia przez preejakulat, w którym mogą znajdować się żywe plemniki, ale w opisanej przez Pana sytuacji wydaje się ono nikłe. Proszę pamiętać, że nie każdy mężczyzna i nie w każdej sytuacji podczas stosunku wydziela płyn preejakulacyjny. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Myślę więc, że nie mają Państwo powodów do obaw, choć oczywiście warto zachować ostrożność podczas dni płodnych partnerki, zwłaszcza w dniu owulacji, kiedy szansa na zapłodnienie jest największa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.