Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli współżyli Państwo podczas miesiączki, to można założyć, że ryzyko zapłodnienia właściwie nie występuje.

Szczegółowe omówienie tej kwestii odnajdzie Pan w naszym artykule, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/seks-w-czasie-okresu-czy-trzeba-sie-zabezpieczac.

Niemniej sugeruję, by na przyszłość zachowali Państwo ostrożność – w przypadku stosunku przerywanego (niezależnie od długości trwania zbliżenia) ryzyko zapłodnienia jest bardzo duże, m.in. z uwagi na możliwość pojawienia się żywych plemników w płynie preejakulacyjnym lub problemach z przedwczesnym czy też niekontrolowanym wytryskiem.

By prezerwatywa była skutecznym środkiem antykoncepcyjnym, konieczne jest używanie jej zgodnie z zaleceniami producenta, to jest nakładając ją na członek tuż przed penetracją pochwy.

O ryzyku zapłodnienia przeczyta Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy