Czy zapłodnienie w mojej sytuacji jest prawdopodobne?

Dzień dobry mam takie pytanie bardzo prosze o odpowiedź. Jest możliwość zapłodnienia jeśli chłopak czubkiem penisa wszedł we mnie na dosłownie kilka minut i nie miał wytrysku ani preejakulatu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie, w sytuacji gdy nie doszło do wytrysku czy wypływu płynu preejakulacyjnego nie ma możliwości zajścia w ciążę, ponieważ do zapłodnienia potrzebne są plemniki będące częścią składową spermy lub, w mniejszym stopniu, preejakulatu.

Natomiast proszę pamiętać, że długość trwania stosunku nie ma nic do rzeczy, bowiem wtrysk nasienia może nastąpić nawet po kilkunastu sekundach od włożenia penisa do pochwy kobiety. Dlatego też stosunek przerywany zawsze wiąże się z bardzo dużym ryzykiem zapłodnienia. Jeśli jest Pani zainteresowana, to pod tym adresem dowie się Pani więcej o stosunku przerywanym i ryzyku, jaki ze sobą niesie: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.