Uczucie zbliżającego się wytrysku a możliwość preejakulatu

Witam. Ostatnio doszło do zbliżenia z moją dziewczyną. Podczas wejścia do pochwy, nie użyliśmy prezerwatywy. Po kilkunastu sekundach miałem uczucie, że zbliża się wytrysk... Wtedy wyszedłem, i nie doszło do wytrysku. Mam pytanie, czy mógł to być preejakulat? Na penisie nie było żadnego śladu cieczy! Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Stosunek przerywany nie daje 100% skuteczności antykoncepcji (min. ze względu na możliwość dostania się preeejakulatu do dróg rodnych kobiety). Dla pewności proponuję wykonać test ciążowy po przynajmniej 14 dniach od stosunku. Pozdrawiam