Czy w tej sytuacji zapłodnienie jest wysoce prawdopodobne?

Witam, uprawiałem dziś stosunek z moją kobietą robiliśmy to bez gumki i podczas gdy ja już wiedziałem że niedługo dojdę z 10 sekund przed wytryskiem wyszedłem z niej i spuściłem się na jej pośladki , możliwe jest to że trochę mojej spermy mogło spłynąć czy jest możliwość zajścia w ciążę w taki sposób?

Redakcja abcZdrowie

Witam, taki sposób zapłodnienia jest mało prawdopodobny, ale niestety możliwy z kilku powodów. Przede wszystkim nie napisał Pan w jakim momencie cyklu była wówczas partnerka – jeśli były to dni płodne, to ryzyko nieplanowanej ciąży jest większe. Dodatkowo wytrysk poza drogami rodnymi partnerki również nie gwarantuje braku zapłodnienia z uwagi na fakt istnienia preejakulatu. Wydzielina ta pojawia się przed wytryskiem oraz w chwilach silnego podniecenia lub przedłużającego się stosunku. W preejakulacie mogą być żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki i głównie z tego powodu odradza się stosunek przerywany parom, które chcą uniknąć ciąży. Więcej na ten temat w naszym artykule, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.
Jeżeli dodatkowo ma Pan świadomość tego, że nasienie mogło spłynąć na drogi rodne partnerki, to również należy pamiętać, że jest to kolejny czynnik ryzyka (choć stosunkowo niewielkiego) nieplanowanej ciąży. Być może zainteresuje Pana artykuł dotyczący antykoncepcji: https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-antykoncepcja.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.