Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zapłodnienie w tej sytuacji było prawdopodobne?

Witam, mam bardzo ważne pytanie. Ostatnio miedzy mną a moim partnerem doszło do zbliżenia. Był to mój pierwszy raz. Po stosunku leciała mi krew. Mój partner nie doszedł we mnie, ale po wyjęciu. Byliśmy pod wpływem alkoholu to był impuls. Ale moje pytanie brzmi czy jet możliwość, że doszło do zapłodnienia? Byłam 8 dni przed okresem i 5 dni po owulacji. Krwawienia już nie mam, lecz ból jajnika. Stosunek nie był długi, ponieważ odczuwałam ogromny ból i zrezygnowaliśmy. Proszę o pomoc. Dzisiaj jest 1 dzień po stosunku.
KOBIETA, 18 LAT 10 miesięcy temu

Bóle owulacyjne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli nie doszło do wytrysku w drogach rodnych oraz była Pani 5 dni po owulacji, to właściwie ryzyko zapłodnienia jest minimalne, niemal zerowe. Niestety nie sposób twierdzić tego z całą pewnością, ponieważ niekiedy ustalenie terminu jajeczkowania wcale nie jest takie łatwe – zwłaszcza u młodych kobiet, a dodatkowo naprawdę wiele czynników może doprowadzić do przesunięcia owulacji w czasie.

Natomiast zarówno alkohol, jak i błędne przekonanie o bezpieczeństwie tzw. stosunku przerywanego są często zgubne i mogą okazać się niepotrzebnym ryzykiem. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Choć w tej sytuacji sądzę, że może być Pani spokojna, to na przyszłość zalecałabym staranne zaplanowanie zbliżenia fizycznego, by ani dla Pani, ani dla partnera nie było ono zaskoczeniem. Proszę pamiętać, że błona dziewicza nie chroni przed zapłodnieniem. Być może zainteresuje Panią również ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-nastolatkow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy