Czy zapłodnienie w tej sytuacji było prawdopodobne?

Witam, mam bardzo ważne pytanie. Ostatnio miedzy mną a moim partnerem doszło do zbliżenia. Był to mój pierwszy raz. Po stosunku leciała mi krew. Mój partner nie doszedł we mnie, ale po wyjęciu. Byliśmy pod wpływem alkoholu to był impuls. Ale moje pytanie brzmi czy jet możliwość, że doszło do zapłodnienia? Byłam 8 dni przed okresem i 5 dni po owulacji. Krwawienia już nie mam, lecz ból jajnika. Stosunek nie był długi, ponieważ odczuwałam ogromny ból i zrezygnowaliśmy. Proszę o pomoc. Dzisiaj jest 1 dzień po stosunku.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli nie doszło do wytrysku w drogach rodnych oraz była Pani 5 dni po owulacji, to właściwie ryzyko zapłodnienia jest minimalne, niemal zerowe. Niestety nie sposób twierdzić tego z całą pewnością, ponieważ niekiedy ustalenie terminu jajeczkowania wcale nie jest takie łatwe – zwłaszcza u młodych kobiet, a dodatkowo naprawdę wiele czynników może doprowadzić do przesunięcia owulacji w czasie.

Natomiast zarówno alkohol, jak i błędne przekonanie o bezpieczeństwie tzw. stosunku przerywanego są często zgubne i mogą okazać się niepotrzebnym ryzykiem. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Choć w tej sytuacji sądzę, że może być Pani spokojna, to na przyszłość zalecałabym staranne zaplanowanie zbliżenia fizycznego, by ani dla Pani, ani dla partnera nie było ono zaskoczeniem. Proszę pamiętać, że błona dziewicza nie chroni przed zapłodnieniem. Być może zainteresuje Panią również ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-nastolatkow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.