Czy jest możliwość zapłodnienia w takiej sytuacji?

Witam. Wraz z partnerem uprawialiśmy seks w 28 dniu cyklu ( mój cykl trwa 28-30 dni) i doszło do wytrysku w pochwie. Czy jest możliwość zaplodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

według wszelkiego prawdopodobieństwa zapłodnienie w takiej sytuacji nie powinno nastąpić z uwagi na obecność dni niepłodnych. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kalendarz-dni-plodnych.

Oczywiście nie sposób stwierdzić tego z całą pewnością, ponieważ ustalenie dni płodnych oraz momentu owulacji to nie tylko wyliczenia teoretyczne, ale też obserwacja śluzu czy pomiar temperatury ciała kobiety, a także wzięcie pod uwagę okoliczności takich jak ewentualne infekcje, zmiana diety, stres czy wzmożona aktywność fizyczna itd. Pod tym adresem znajdzie Pani więcej informacji o owulacji i jej symptomach: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja.

Uogólniając, dni płodne przypadają na 13-15 dzień cyklu w założeniu, że ten trwa 28-30 dni, zatem w Pani przypadku stosunek płciowy miał miejsce prawdopodobnie podczas dni niepłodnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.