Czy jest możliwe, aby doszło do zapłodnienia w sytuacji?

Dzień dobry. Chciałabym spytać o prawdopodobieństwo zajścia w ciąże. Pieściłam partnera ustami, podczas wytrysku jego nasienie połknełam. Potem on dotknął na sekundkę (szybko odskoczylam) swojej dłoni na moim pośladku, dotykając też wejścia do pochwy (ale nie wkładał mi tam palców). Nie wiem czy wcześniej nie dotknął swojego członka i czy nie mogła sie na nim znajdowac odrobinka nasienia czy preejakulatu. Czy jest możliwe aby doszło do zapłodnienia w sytuacji w takiej sytuacji? Ze mała ilość spermy przeniesiona palcami w miejsce wejścia do pochwy (a już napewno nie jakoś głęboko) spowodowała ciążę? Jeśli chodzi o dni plodne- nie wiem czy je miałam bo mam nieregularne miesiączki.
KOBIETA, 24 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Dziękujemy za zadanie pytania. Niestety na podstawie przesłanego opisu trudno jednoznacznie określić jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, ponieważ nie ma Pani pewności, czy były do dni płodne, a także czy nasienie na pewno znajdowało się na dłoni partnera. Żeby doszło do zapłodnienia żywe plemniki muszą znaleźć się w pochwie. W celu upewnienia się, czy doszło do zapłodnienia najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie testu ciążowego. Więcej na ich temat można przeczytać na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Wyjaśnienia wymaga również kwestia dni płodnych. Nawet przy nieregularnych cyklach istnieje możliwość ich określenia. W tym celu od najkrótszego cyklu odejmuje się 20 dni, a od najdłuższego 11 dni. Otrzymana różnica wyznacza granicę okresu płodnego. W przypadku gdy najkrótszy cykl ma 24 dni (24-20=4), a najdłuższy 30(30-11=19), można przyjąć, że dni płodne przypadają pomiędzy 4 a 19 dniem cyklu.

Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów abcZdrowie na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zaplodnienia-przez-plyn-preejakulacyjny-na-palcu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-sperma-mogla-sie-przedostac-do-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.