Jakie są szanse, że doszło do zapłodnienia?

Witam. Mam pewne pytanie odnośnie prezerwatywy i prejakulatu. Moje cykle są nieregularne. Najkrótszy trwał 27 dni natomiast najdłuższy 34. W ósmym dniu cyklu kochałam się z moim partnerem. Nie doszło do wytrysku w środku, ale przy wyciąganiu prezerwatywy zauważyliśmy, że jest ona nieco zsunieta z członka do połowy. Nie wiem czy stało się to przy wyciąganiu, czy wczensiej. Zastanawiam się czy jest możliwość wydostania się prejakulatu do środka pochwy? Cewka moczowa nadal byla zasłonięta prezerwatywa. Wiem że plemniki mają zdolność przetrwać w odpowiednich warunkach, a jedenastym i dwunastym dniu cyklu zauważyłam u sobie śluz płodny i charakterystyczny ból owulacyjny. Jakie są szanse że doszło do zapłodnienia ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety istnieje takie prawdopodobieństwo, mimo, że trudno ocenić, czy sperma faktycznie znajdowała w zbiorniczku, czy jednak doszło do kontaktu nasienia z pochwą. Dużo zależy od tego czy były to dni płodne. Mogą one wypadać w różnym czasie, w zależności od tego, jakiej długości jest cykl miesiączkowy. Nawet przy nieregularnych cyklach pomocna w określeniu dni płodnych może być metoda kalendarzowa. Wówczas pod uwagę bierze się najkrótszy oraz najdłuższy cykl w ostatnim półroczu (w Pani przypadku to 27 i 34 dni). Po odjęciu 18 dni od najkrótszego cyklu oraz 11 od najdłuższego otrzyma Pani informację w jakich dniach wypadają dni płodne w Pani przypadku. Z tego wynika, że 8 dnia cyklu, o którym Pani wspomina teoretycznie wypadały dni niepłodne, więc szanse na zajście w ciąże są niewielkie, jednak w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży warto zrobić test ciążowy, o którym może Pani przeczytać na naszej stronie https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy, lub skonsultować swoje podejrzenia z lekarzem ginekologiem, który wykona odpowiednie badania.

Poniżej znajdzie Pani również odpowiedzi specjalistów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-z-prezerwatywa-czy-moglo-dojsc-do-zaplodnienia

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwosc-ze-doszlo-do-zaplodnienia-w-wyniku-naszego-stosunku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.