Czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy miałam wtedy dni płodne?

Witam serdecznie,
mam takie pytanie, bo jestem bardzo niespokojna, kochałam się z moim chłopakiem w zeszłą sobotę, był to 20. dzień mojego cyklu. Zaczął się on 27 września, a jajeczkowanie miałam ok. 11 października, a więc w 15. dniu cyklu.
Kochaliśmy się krótko i bez zabezpieczenia, chłopak wycofał członka i po jakiejś chwili był wytrysk, a więc działo się to poza pochwą.
Czy w takim przypadku mam się o co martwić? Czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy miałam wtedy jeszcze dni płodne?
Proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wg metody kalendarzowej u kobiet z cyklami o długości pomiędzy 26-32 dni, dni płodne obejmują czas między 8-21 dniem cyklu. Istnieją także inne metody określenia dni płodnych m.in.: metoda temperaturowa, metoda objawowa.

Stosunek przerywany jako metoda zapobiegania ciąży cechuje się niską skutecznością w porównaniu z tabletkami antykoncepcyjnymi czy nawet z prezerwatywą.
Na podstawie tych informacji nie można wykluczyć zapłodnienia.

Redakcja abcZdrowie.pl