Kiedy mam dni płodne? Proszę o pomoc eksperta

Witam,
od kilku miesięcy staram się z mężem o dzidziusia, ale mam problem z odczytaniem swoich dni płodnych i potrzebuje chyba porady. Od kilku miesięcy zapisywałam sobie miesiączki od kiedy do kiedy je miałam i były regularne, bo zaczynały się 9 każdego miesiąca i były do 14, ale ostatniego miesiąca dostałam 14.10.2010 - 20.10.2010 i teraz czekam na miesiączkę, albo na jej brak, co by oznaczało, że być może jestem w ciąży, z czego bym się niezmiernie cieszyła:)

A odnośnie mojego pytania, mam prośbę o stwierdzenie, kiedy prawidłowo powinnam mieć dni płodne, bo nie wiem do końca czy sobie dobrze wyliczyłam?
Z góry dziękuje

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W praktyce u kobiet z cyklami o długości pomiędzy 26 a 32 dni okres płodności przypada od 8. do 21. dnia cyklu. Metoda kalendarzowa nie jest najlepszą metodą, gdyż zakłada pewną regularność.

Bardziej skuteczna jest metoda objawowo-termiczna, choć wymaga ona codziennej oceny śluzu i pomiarów temperatury.

Redakcja abcZdrowie.pl