Czy rzadka wydzielina z pochwy oznacza dni płodne?

Chciałabym się dowiedzieć, czy rzadka wydzielina z pochwy zawsze oznacza dni płodne? Okres miałam 11 lipca, zaś w tym miesiącu, 1 sierpnia, okres trwał do 5 sierpnia. 8 sierpnia współżyłam z chłopakiem, trwało to ok. 5 minut i nie doszło do wytrysku. Nie byłam zabezpieczona, a teraz boje się, że jestem w ciąży:( Proszę o odpowiedź :( Pozdrawiam ; )

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wydzielina szyjki macicy w okresie płodnym ma dość charakterystyczny wygląd. Nie jest rzadka. Jest lepka, przezroczysta i ciągnąca się - przypomina białko jaja kurzego.

Pani poprzedni cykl trwał 22 dni, niestety nie napisała Pani czy cykle są regularne. Jeżeli tak, owulacja ma miejsce około 9 dnia cyklu (10 - 14 dni przed pierwszym dniem kolejnego cyklu). Oznaczałoby to, że współżyła Pani w okresie płodnym. Stosunek przerywany nie jest dobrą metodą antykoncepcyjną i cechuje się raczej niewielką skutecznością w zapobieganiu ciąży. Jeżeli jednak do wytrysku w pochwie nie doszło, szanse na ciążę są niewielkie.

Jeśli miesiączka będzie się spóźniać, proponuję wykonać

test ciążowy (najwcześniej w terminie spodziewanego krwawienia). Wcześniej wykonany test nie będzie diagnostyczny.