Czy przez preejakulat mogę zajść w ciążę?

Chciałabym opisać moją sytuację. Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki to 3 lipca. Uprawiałam z chłopakiem petting 19 lipca. Nie było wytrysku, ale był preejakulat. Wydawało mi się, że mój partner dotknął członka ręką i wsadził mi palec do pochwy. Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia w tym dniu cyklu? Proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie ma czegoś takiego jak bezpieczne dni. W niektórych dniach cyklu ryzyko zapłodnienia jest niższe niż w innych, jednak wystąpienie owulacji, a co za tym idzie, zajście w ciążę, jest możłiwe każdego dnia cyklu.
Zakładając, że miesiączkuje Pani regularnie, co 28 dni, 19 lipca był dniem bardzo prawdodpodobnym o jajeczkowanie (to jeden z tzw. dni płodnych).