Czy w taki sposób mogłam zajść w ciążę?

Mam dosyć dziwne pytanie...
Dnia 1 stycznia uprawiałam z moim chłopakiem petting (a raczej coś podobnego, bo nie doszło do penetracji pochwy palcem ani nic takiego), można więc powiedzieć, że mój partner „pieścił” moje narządy ręką. Siedzieliśmy obok siebie na kanapie, więc też nie było bezpośredniego kontaktu naszych narządów płciowych ze sobą. Ja byłam w bieliźnie i dresowych spodniach. W tym samym czasie ja też pieściłam jego członka. I z tym związane jest moje pytanie. Czy jest ryzyko, że w taki sposób mogłam zajść w ciążę?
Nurtuje mnie to już od kilku dni. Mój chłopak nie miał wtedy wytrysku, ale czytałam, że mógł wydobywać się preejakulat. Nie zauważyłam, ani nie poczułam, żeby coś takiego wydostawało się z członka mojego chłopaka, ale mimo to mam pewne obawy.
Czy mój chłopak mógł jakoś przenieść ten preejakulat (jeśli w ogóle się pojawił) na swojej ręce do moich dróg rodnych (bo było kilka momentów, że dotknął swojego członka ręką), mimo że musiał wkładać rękę do moich spodni i bielizny, czyli mógł wytrzeć to o moje spodnie, bieliznę, brzuch...?
Poza tym nie było raczej takiej sytuacji, żeby bezpośrednio po dotknięciu swojego członka zbliżał rękę do moich narządów... Czy w takiej sytuacji jest jakaś możliwość ryzyka? Nie wiem, czy dobrze to opisałam.
Chciałam jeszcze wspomnieć, że tak 24 grudnia miałam miesiączkę, która skończyła się ok. 29 grudnia. Ogólnie moje cykle miesięczne są dosyć długie (myślę, że ok. 28 dni +/-, choć nigdy dokładnie tego nie liczyłam, ale tak to wychodzi).

Witam,
w opisanym przez Ciebie przypadku, zarówno ze względu na moment w cyklu, jak i zachowane środki ostrożności, ryzyko zajścia w ciążę jest znikome. Oczywiście, nie należy zapominać, że brak penetracji nie jest wystarczającym zabezpieczeniem przed zapłodnieniem. Preejakulat ponadto zawiera także pewne ilości plemników.
Pozdrawiam