Czy na jego penisie mogły być jeszcze plemniki?

Wczoraj współżyłam ze swoim chłopakiem z użyciem prezerwatywy. On doszedł. Po współżyciu leżeliśmy koło siebie, ja bez bielizny, on w majtkach. Po ok. 10 minutach od wytrysku i współżycia on dotknął swoim penisem mojego miejsca intymnego bez prezerwatywy i lekko włożył.
Wcześniej jednak po dojściu i ściągnięciu prezerwatywy wytarł swojego członka od spermy chusteczką. Czy na jego penisie mogły być jeszcze plemniki i czy mogę po tym zajść w ciążę?

ponad rok temu

Witaj,
Przetarcie penisa suchą chustką nie zawsze jest skuteczne, minimalne ilości nasienia wystarczające do zapłodnienia mogą nadal się na nim utrzymywać. Penetracja powinna zawsze być zabezpieczona - nawet wydzielający się przed wytryskiem płyn (preejakulat) zawierający śladowe ilości plemników może być wystarczający do zapłodnienia.
W Waszym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, jednak dla pewności zalecam wykonanie w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki testu ciążowego.
Pozdrawiam