Kontakt z preejakulatem przed wytryskiem: czy mogło dojść do zapłodnienia?

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące mojej siostry. Jest ona dziewicą, jej cykl zaczął się 20.07. Podczas pieszczot z chłopakiem 5.08, ten w pewnym momencie dotknął swojego penisa, który podobno już był wilgotny, a następnie w pewnym odstępie czasu delikatnie włożył palec w pochwę dziewczyny. Czy istnieje jakieś zagrożenie niechcianą ciążą?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Preejakulat wydziela się przez cały czas pobudzenia mężczyzny. Jeżeli doszło zatem do wzwodu, to na pewno doszło do wypłynięcia wydzieliny.
Opinie na temat zawartości plemników w preejakulacie są sprzeczne. Ostatecznie przyjmuje się, że mogą w nim występować śladowe ilości spermy zdolnej do zapłodnienia.

Jeśli Pana siostra ma regularne 28-30-dniowe cykle, to do zbliżenia doszło w okresie okołoowulacyjnym, czyli w dniach najbardziej płodnych.

Opisywana przez Pana sytuacja nie wydaje się być jednak ryzykowna i dlatego ryzyko ciąży jest praktycznie zerowe.

Pozdrawiam.