Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile dni przed miesiączką zaczynają się dni niepłodne?

Witam, ile dni przed miesiączką zaczynają się dni niepłodne? i jak to wygląda w przypadku nieregularnego miesiączkowania?
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

by wyznaczyć dni płodne oraz móc dokładnie określić okres płodności i niepłodności w cyklu menstruacyjnym, konieczna jest znajomość własnego organizmu oraz mechanizmów zachodzących w trakcie cyklu.

Według teorii natomiast wyznaczenie dni płodnych zależne jest od długości cyklu – w przypadku bardzo krótkich cyklu owulacja może pojawić się nawet jeszcze w trakcie menstruacji, a w przypadku cykli długości minimum 28 dni okres miesiączkowania jest czasem niepłodnym.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-obliczania-dni-plodnych.

Dni niepłodne, o których Pani pisze, czyli czas bezwzględnej niepłodności, trwa od momentu zakończenia owulacji aż do 1. dnia menstruacji. By wyznaczyć ten czas, konieczne jest wyznaczenie dnia owulacji, czyli szczytu płodności kobiety – teoretycznie wystarczy od daty spodziewanej miesiączki odjąć 14 dni.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/wyznaczanie-dni-plodnych.

Natomiast w przypadku nieregularnych miesiączek konieczna jest obserwacja organizmu – zmiana temperatury w pochwie oraz zmiana konsystencji śluzu może być wskazówką.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/obserwacja-sluzu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy