Starania o ciążę od kilku miesięcy

Od paru miesiecy staram sie z partnerem o dziecko. Nie wychodzi, jednak nie zawsze wspolzyjemy w owulacje gdyz mieszkamy jeszcze osobno. Nie bylam jeszcze u lekarza ale zamierzam jednak boje sie ze cos jest nie tak. Prosze o porade

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponowałabym wyznaczyć dni płodne i niepłodne. Nie podała Pani długości o regularności cykli, dlatego trudniej mi będzie pomóc. Jeżeli cykle są regularne to zazwyczaj owulacja występuje w poloo cyklu, dni plodne ok 3 dni przed i 3dni po owulacji. Jeżeli stosunki odbywają się w dni niepłodne, szansa na ciążę jest mała. O niepłodności możemy mówić, po roku starania sie o ciążę przy regularnych stosunkach 2-3 razy w tygodniu.
Pozdrawiam