Czy moja dziewczyna może zajść w ciążę przez nasze zbliżenia?

Uprawiałem seks z moją dziewczyną lecz sprawiało jej to duży ból wiec co jakiś czas przerywaliśmy często zmieniając prezerwatywę (koniec końców użyliśmy ponad 10) i używaliśmy żelu odpowiednio dobranego do gumek celu jak największej ochrony. Podczas przerw dotykałem penisem jej warg sromowych oraz delikatnie wsadzałem na kilka centymetrów penisa. Przy użyciu kolejnej nowej prezerwatywy uprawialiśmy seks z wytrystkiem a po zakończeniu stosunku prezerwatywa była szczelna. Pytanie brzmi czy moja dziewczyna może zajść w ciążę przez te delikatne wsadzanie penisa do środka?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety tak – podczas zbliżeń opisanych przez Pana istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Oczywiście warunkiem są dni płodne u Pana partnerki, o których Pan nie wspomina.

Zapłodnienie jest możliwe nawet podczas bardzo płytkiej penetracji pochwy penisem – zatem o ile dotknięcie członkiem zewnętrznych narządów płciowych kobiety (warg sromowych, łona) nie jest obarczone ryzykiem zapłodnienia, tak włożenie penisa do wnętrza dróg rodnych niesie za sobą takie ryzyko. Jest ono tym większe, jeżeli doszło do wytrysku, po którym prącie nie zostały oczyszczone ze spermy (zatem plemniki mogły przeżyć pod napletkiem). Być może ten artykuł Pana zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Również długa gra wstępna i silne pobudzenie seksualne partnera może zwiększać to ryzyko – proszę pamiętać, że wówczas może pojawić się tzw. preejakulat, czyli płyn wydzielający się z penisa przed wytryskiem. Ma on na celu zwilżenie cewki moczowej i zobojętnienie kwaśnego środowiska pochwy, co sprzyja zapłodnieniu, lecz niekiedy pojawiają się w nim żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki. Tutaj więcej o płynie preejakulacyjnym: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Dlatego też sugeruję, by pamiętał Pan o dogodnym dla obojga partnerów zabezpieczeniu przed niechcianą ciążą, a jeżeli jest to prezerwatywa, to proszę pamiętać również o tym, by bez założenia jej nie dokonywać penetracji pochwy partnerki. Więcej o tym sposobie antykoncepcji pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/prezerwatywy-uzywanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.