Stosunek przerywany - dlaczego nie dostałam okresu?

Mam prawie 18 lat i nie mam okresu już 9 dni, a współżyłam z chłopakiem, ale nie wytrysnął tam, gdzie miał wytrysnąć, bardzo się boję mamie o tym powiedzieć.

Proszę o odpowiedź,
Beata

Witam serdecznie,

jeżeli doszło do stosunku bez zabezpieczenia, należy liczyć się z możliwością zajścia w ciążę. Nawet jeśli nie doszło do wytrysku, mogło dojść do przeniesienia preejakulatu. Zawiera on dostateczną ilość plemników, aby doszło do zapłodnienia.

Dlatego w tej sytuacji proponuję w pierwszej kolejności wykonanie testu ciążowego. W przypadku ujemnego wyniku oraz braku miesiączki konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam