Ciąża po seksie bez zabezpieczenia

Cześć! Ostatnio kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, lecz on nie wytrysnął we mnie nawet nie doszedł do końca. Czy przez to mogę zajść w ciążę? Miesiąc temu miałam bardzo krótką miesiączkę 4 dniową, gdzie zawsze mam 6 dni. Czy w związku z zaistniała sytuacja może też opóźniać mi się miesiączka?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Z tego co opisujesz, do ryzykownego stosunku doszło w tym cyklu.
W takiej sytuacji niestety ryzyko ciąży istnieje. Stosunek przerywany jest najzawodniejszą metodą antykoncepcji. Przed wytryskiem, zawsze wydziela się preejakulat,płyn zawierający wystarczającą ilość plemników do zapłodnienia.
Oczywiście przyczyn opóźnienia miesiączki jest wiele, m.in: stres, infekcje, zmiana klimatu, zażywanie nowych leków. Ciąża zatem nie jest przesądzona.
Dla rozwiania wątpliwości sugerowałabym wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam.