Ciąża możliwa? Pilne!

Witam, bardzo mnie nurtuje to czy podczas okresu (cykl mam 30 dni) + stosunek przerywany, bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy itp. można zajść w ciążę? W internecie mnóstwo artykułów i naprawdę namieszały mi już w głowie jedni mówią tak inni nie. Bardzo proszę o odpowiedz będę wdzięczna. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli nie decydujecie się Państwo na żadną mechaniczną ani farmakologiczną metodę antykoncepcji najbezpieczniej zrobić założenie, że każdy stosunek w pierwszej połowie cyklu jest ryzykowny.
Należy pamiętać, że stosunek przerywany jest najbardziej zawodnym sposobem antykoncepcji, ze względu na wcześniejsze wydzielanie preejakulatu, który zawiera wystarczającą ilość plemników do zapłodnienia. Warto wspomnieć, że te z kolei w odpowiednim środowisku mogą żyć nawet 6 dób.
Jeżeli jednak ma Pani regularne cykle, trwające 30 dni, szanse na ciążę są minimalne.

Pozdrawiam.