Czy mogę być w ciąży pomimo normalnych i terminowych miesiączek?

Uprawiałam seks z chłopakiem około 9/10 dni przed okresem, bez zabezpieczenia. Nie doszedł we mnie, a do wytrysku było baaardzo daleko, penis był wilgotny ale czytałam, że płyn preejukacyjny pojawia się chwilę przed wytryskiem, a wydzielina pojawiająca si podczas podniecenia nie jest w stanie zapłodnić. Mam w miarę regularne cykle 30/31 dni. W grudniu okres zaczął się 11 a skończył 15. Kolejno od lipca do listopada moje cykle wyglądały następująco: 31,31,29,33,31. Czy możliwe jest zajście w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Warto byś wiedziała, że podczas stosunku przerywanego także może dojść do zapłodnienia, gdyż w płynie preejakulacyjnym znajdują się plemniki, których żywotność jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH.

http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0
Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl