Ból podbrzusza: czy to może być ciąża?

Uprawialiśmy z moją kobietą sex bez zabezpieczenia i prawdopodobnie były to dni płodne. Na szczęście nie było wytrysku, lecz okres się spóźnia dwa dni. Zastanawia nas fakt, iż ma objawy miesiączki typu ból podbrzusza i bardziej wrażliwe na dotyk piersi. Czy są to objawy na miesiączkę, którą powina dostać w każdej chwili czy objawy ciąży? Bardzo jesteśmy przejęci tym faktem, że spóźnia się jej miesiączka. Proszę o szybką odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Drogi Użytkowniku!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

Pamiętaj, że na brak miesiączki lub jej przesunięcie ma wpływ wiele innych czynników, jak np. stres czy zaburzenia hormonalne.

Warto także byś wiedział, że podczas stosunku przerywanego także może dojść do zapłodnienia, gdyż w płynie preejakulacyjnym znajdują się plemniki, których żywotność jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH.

http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl