Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można zajść w ciążę przez przeniesienie spermy do pochwy?

Z moim chłopakiem były pieszczoty, dotykanie w intymne miejsca. On spuścił się na mnie. Była sperma na dolnej części brzucha. W okolicach intymnych, na nogach. Potem włożył mi jeszcze palce, mógł mieć spermę na palcach.
Boje się, okres mi się spóźnia, czy w taki sposób można zajść w ciążę?
Proszę o szybką odpowiedź, jestem załamana, AGUSIA.

 

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku reprodukcyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia ryzyko zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) stanowi ok. 25-30%. Prawdopodobieństwo ciąży mimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Warto byś wiedziała, że w trakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH
Proponuję poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.
http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy