Ominęłam tabletkę - jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Od 2 miesięcy stosuję tabletki dwufazowe. 2 maja rozpoczął się kolejny cykl (miesiączka). 7 maja powinnam zacząć nowe opakowanie po 7-dniowej przerwie, jednak tabletkę przyjęłam dopiero następnego dnia razem z drugą z opakowania. Tego samego dnia, jeszcze przed zażyciem obu tabletek współżyłam, ale mój chłopak nie miał wytrysku. Wiem, że preejakulat także zawiera plemniki. Jakie jest ryzyko, że mogłam zajść w ciążę?

Witam serdecznie!

Podstawowa zasada pełnego zabezpieczenia opiera się na regularnym przyjmowaniu tabletek. Przerwa między blistrami nie może być dłuższa niż 7 dni. W przypadku późniejszego rozpoczęcia nowego opakowania konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez 7 dni. Należy zdawać sobie również sprawę z niezabezpieczenia stosunków mających miejsce w czasie przerwy.

Stosunek przerywany jest bardzo zawodną metodą antykoncepcji. Wskaźnik Pearla dla tej metody wynosi 20, co oznacza, że 20 na 100  kobiet stosujących tę metodę antykoncepcji zajdzie w ciążę w przeciągu roku.
Jako że proces zapłodnienia wymaga wystąpienia wielu sprzyjających czynników trudno oszacować ryzyko ciąży pojedynczego zbliżenia.

Pozdrawiam