Stosunek przerywany - czy jest bezpieczny?

Witam, mam pytanie uprawiam ze swoją dziewczyną seks bez zabezpieczenia od pół roku. Nie było większych problemów z miesiączką, nie spóźniała się ani nic w tym kierunku. Zawsze przed orgazmem wyciągam penisa z pochwy i dziewczyna kończy.  Mianowicie mam 2 pytania: 1. Czy jest możliwe, by zaszła w ciążę, mimo tego iż zawsze przed orgazmem wyciągam członka z jej pochwy?   2. Jaki powinien być odstęp miedzy jednym a drugim stosunkiem bez zabezpieczenia? Ponieważ nie mam pojęcia czy po stosunku plemniki są aktywne na członku jeszcze przez jakiś czas czy wystarcza umyć członka czy wytrzeć i można uprawiać seks drugi raz? Mam nadzieję, iż pytania są zrozumiałe i liczę na odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Stosunek przerywany jest wysoce zawodną metodą antykoncepcji. Jest to przede wszystkim spowodowane obecnością preejakulatu, płynu wydzielanego z cewki mężczyzny w trakcie penetracji, zawierającego wystarczającą ilość plemników do zapłodnienia.
Plemniki w odpowiednich warunkach (37stopni, wilgotne środowisko) nawet do 18 godzin. Niezbędne jest zatem umycie prącia przed rozpoczęciem kolejnego zbliżenia.
Jeżeli jednak zależy Ci na zmniejszeniu ryzyka zapłodnienia radziłabym wybrać inną metodą antykoncepcji.

Pozdrawiam